עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות

זה פשוט להיתקע "בעולם האמיתי המוכר, פלסטי ודיגטאלי...ובעיקר בטוח" אני ואישתי חברתי, אהובתי ואם ילדי החלטנו למשוך "אנדברקס" ולעזוב את הכל ולצאת ולעשות טיול חוצה יבשת אמריקה לא!! לא מחוף לחוף....אלה את הדבר האמיתי... מהקוטב הצפוני לקוטב הדרומי...חלום שמכונן בראשנו כבר עשרות בשנים ....תישארו איתנו אנו נחלוק אתכם מחשבות תמונות תובנות שירים ומערכונים...אז יאללה בואו נצא להרפתקה...
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

המסלול!!!

26/12/2015 10:02
אריה וחוה זלי
מסע, הרפתקה, דרכים, אמריקה, אלסקה, צילה
בעולם המודרני של מדבריות הבטון -יערות הפלדה -של אלפי קווי התעופה המגיעים משום מקום למרכז העולם, או לשום מקום אחר...וגם חזרה...בעולם של של אוטוסטרדות משושות מסלולים ורשתות מסועפות של מסילות ברזל שחורות וקרות , קיימות עדיין "הדרכים", הדרכים של פעם- החמות, הצבועות בצבעים עזים, המלוכלכות, אלו שמשוררים שוררו עליהם...אלו שמשמשות עורק חיים, דרך החיים וגם סם החיים... אלו שפונדקים מאולתרים מחלקי ארגזי עץ (זוכרים את ארגזי הירקות והתפוזים שהיו פעם כאן?) מגגות פח גלי  צבעוניים הפתוחים לאבק הדרך..ומזמינים לקלחי תירס זהוב הניצלה יחד עם נתחי בשר עסיסיים  (של אני לא יודע מה) על חביות שחורות ומפוחמות....הדרך הלא סלולה החרוצה בצמיגי משאיות ענק ובעקבות רגליהם של בעלי חיים מבויתים וגם פראים, שחולפים עליה. הדרך המאובקת בצהריי היום  ורטובה בבוקרו של יום  מגשמי הלילה.....הדרך  בה נסענו דרומה מעיירת החוף חאקו שבקוסטה ריקה לכפר הגולשים פאבונס לפני שנתיים (תודה למוש ורוני על כרטיס הניווט),הציתה בנו מחדש את רוח הנדודים שהייתה על אש קטנה,לצאת להרפתקה הגדולה מכולם,למסלול האמיתי שנבצר מאיתנו להשלים  עד עכשיו.
מארטיקטה (שם יווני שפרושו הצד הצפוני -הקוטב הצפוני) ועד לאנטי-ארטיקטה(הקוטב הדרומי) היבשת הדרומית ביותר בעולם וגם החמישית בגודלה. המקום האחרון בעולם בו אין ישוב של בני אדם וגם החיות מדירות ממנו את רגלם עקב הקור העז...(יכול להגיע ל-80 מינוס), למעט הלווייתנים  וכלבי הים המוצאים במים הסובבים אותה את הפלקטון המשמש מזונם.
המסלול מתחיל ממחנה  קודחי הנפט DEAD-HORSE שבמפרץ פרודו המקום הצפוני ביותר ביבשת-אמריקה שבו קיימת קהילת בני-אדם (סוג של), שם גלי האוקינוס הארקטי נושקים ליבשה, כ-700 ק"מ צפונית לעיר פיירבנקס בסופה של הדרך-"הדלטון היווי" 
תוצאת תמונה עבור ‪Dalton Highway‬‏תוצאת תמונה עבור ‪Dalton Highway‬‏
דרך עפר שרק משאיות ענק המובילות ציוד למחנות הזהב השחור,  הרפתקנים ,וצלמי הנשיונאל ג'יאוגרפיק נעים עליה. אבל בי השם מעורר סוג של רצון לכבוש אותה.כן כן, על אף הקור והבוץ ושאריות החורף זאת עדין אחת "הדרכים" .
בדרך זו נחזור חזרה ונרד דרומה לקנדה נחצה את ארה"ב באזור הרוקיס נעבור בפארקים הגדולים  ונרד לקליפורניה  לסאן דייגו נחצה את הגבול למקסיקו בטיחואנה ונרד לבאחה קליפרוניה.  נחצה חזרה לייבשת במעבורת (באחה הוא חצי אי ארוך ממערב למקסיקו) ומשם דרומה לאורך מרכז אמריקה לפנמה ,כאן מגיעים לנקודה שמימנה לא ניתן להמשיך ברכב .זה הדריין גאפ (DRAINE CEAP) פער של 200 ק"מ של ג'ונגלים מוצפי מים, סוחרי סמים ונרדפי חוק. כאן עלינו למצוא את "מעבורת הצללים" -ferry xpress שאין לה שעות או לו"ז קבוע. גם שמענו על קניית כרטיסים מראש והמעבורת לא הגיעה.
תוצאת תמונה עבור ‪ferry express‬‏
המעבורת מגיעה לקלומביה, זו שצרובה בזיכרוני מלווה בזיכרונות רעים (של חברים שעבדו "בחוד החנית" של יאיר קליין,באו לאמן את הצבא הקולוביאני ובסוף אימנו קרטל סמים (כנראה...)
כמקום שאסור לעבור, בו ברוני סמים, קבוצות מחתרתיות ושלטון מושחת...אבל קריאה באתרי טיולים וגלישה בקבוצות פייסבוק ,מביאה אותי להבנה שאסור לפספס את קולומביה ובמיוחד את העיר מדיין שהייתה מרכז ברוני הסמים. נמשיך לאקוודור ופרו (לא נפספס את המאצ'ו-פיצ'ו) נחצה לבוליביה ארגנטינה וצ'ילה , שם נפגוש "בדרך" הדרומית "הקארטרה אוסטראל"- 1250 ק"מ של טבע מדהים.ונגיע לעיר הדרומית בעולם אוסוויה...ששנים מסתובבת בראשי "בדריישפת המחשבות" עוד מלפני עידן האינטרנט....שלא יכולתי לדמיין או להרגיש את המקום....כאן יסתיים מסענו...או יתחיל.עומדת לרשותנו שנה,שזה נראה הרבה זמן אבל זה לא כך בדיוק...
 ולסיום משבת אפורה ועצובה מאד באבטליון- יישובנו שנפרד בצער מחברה יקרה .
מתוך "סיירת העולם" של נעמי שמר..
"כן העולם מסוכן
ואני הרפתקן
והכי מסוכן
זה כאן !!!!"עדי
26/12/2015 11:02
יפה מאוד!!!!....
יוסי
26/12/2015 15:00
זה הולך להיות טיול מטורף מחכים להתחלה ...איזה מילים נעקוב מהארץ
אריה וחוה זלי
27/12/2015 07:02
תודה ל-2 קוראי הנאמנים...
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: